Новини компанії

Олександр Фельдман: китайські інвестори налагоджені дуже позитивно по відношенню до України

Почався візит депутата Верховної Ради Олександра Фельдмана в Китайську Народну Республіку. Перший день роботи в Китаї був насичений позитивними контактами і новими ідеями.

Головною подією в контексті розвитку співпраці України і КНР став Інвестиційний семінар «Інвестиції до України», що відбувся 9 серпня в Шанхаї. Інвестиційний семінар організував «Китайський комітет сприяння розвитку міжнародної торгівлі» (ССРIТ) за підтримки Генерального консула України в Китаї Сергія Бурдуляка і українського політика Олександра Фельдмана. Семінар відвідали представники 25-ти державних організацій і крупних компаній Китаю.

З доповідями на семінарі виступили Генеральний консул України в КНР, народний депутат України Олександр Фельдман, керівник компанії Huawei Ukraine містер Сюй Цзе (XU Jie) і Голова Наглядової ради Групи компаній АВЕК Олексій Чернишов.

«У мене залишилося дуже добре і обнадійливе відчуття від минулого семінару, – ділиться своїми враженнями Олександр Фельдман. – Китайці активні і дуже відкриті до діалогу, їх цікавлять деталі і нюанси інвестиційних можливостей в Україні і очевидно, що вони зацікавлені в активному розвитку співпраці між нашими країнами. 

Приємно спостерігати, як зустрічі Президентів України і КНР і співпраця урядів наших країн підвищили лояльність китайців по відношенню до України. А підписана Президентами в червні 2011 року декларація про встановлення і розвиток стосунків стратегічного партнерства між Україною і Китаєм зараз знаходить форму конкретних позитивних економічних дій.

У своїй доповіді на інвестиційному семінарі я прагнув донести до китайських колег розуміння того, що наша співпраця має величезний невикористаний потенціал і українська економіка відкрита для китайських інвестицій. Я відчуваю, що мене почули і сприйняли позитивно. Дуже радий, що китайських партнерів цікавлять, в першу чергу, інфраструктурні проекти і проекти, сприяючі розвитку підприємництва.

На семінарі прямо під час дискусії народилися, на мій погляд, чудові ідеї: українсько-китайський проект «Дитячої дипломатії», в рамках якого українські діти відправляться до Китаю, а китайські – відвідають Україну, проект «обміну» студентів економічних спеціальностей України і Китаю, а також проект зі створення українсько-китайських центрів підприємництва. Я думаю, такі реальні кроки назустріч один одному здатні практично активізувати співпрацю і поліпшити взаєморозуміння на рівні громадян наших країн».

Також протягом дня відбулися робочі зустрічі української делегації з представниками Торгівельної Палати Шанхаю і ділових кіл Китаю. На зустрічах обговорювалися можливості інвестицій китайських підприємств в українські інфраструктурні проекти.